انجام تحلیل آماری پایان‌نامه کارشناسی ارشد و رساله دکتری

 

موسسه مشاورین فردا با داشتن کادری مجرب در زمینه کلیه تحلیل‌های آماری پرسشنامه، و انواع آزمون‌های آماری و تکمیل فصل چهار پایان‌نامه، پروژه‌های دانشجویی کلاسی خدمات ارائه می‌دهد. در این زمینه ما خدماتی که ارائه می‌دهیم شامل نرم‌افزارهای زیر می‌باشد :

 انجام تحلیل آماری پایان‌نامه کارشناسی ارشد و رساله دکتری

 

لیست نرم‌افزارهای تحلیل آماری

لیست نرم‌افزارها جهت انجام تحلیل آماری پایان‌نامه کارشناسی ارشد و رساله دکتری

تحلیل آماری با نرم‌افزار SPSS


SPSS  نام یک نرم افزار آماری است که برای تجزیه و تحلیل آماری، خصوصا تحلیل نتایج پرسشنامه های تحقیقات میدانی، و همچنین آزمون فرضیات تحقیق و پایان‌نامه ها استفاده می شود.

Spss  حقیقتا نرم افزاري تخصصي مربوط به علم آمار مي باشد كه شهرتي جهاني دارد. نام این نرم افزار یعنی SPSS مخفف حروف اول عبارت “Statistical Package for the Social Sciences”، به معنای “نرم افزار آماری برای علوم اجتماعی” است. زيرا در ابتدا اين نرم افزار بيشتر با هدف كاربرد و استفاده از آمار و روشهاي آماري در علوم اجتماعي نوشته شده است اما در حال حاضر از اين نرم افزار براي تحليل و آناليز آماري مشاهدات و پرسشنامه ها و آزمايشات در تمامي رشته ها استفاده مي گردد.

تحلیل آماری با نرم‌افزار SAS


SAS   مخفف Statistical Analysis System ، يك نرم افزار پر قدرت آماري است. اين نرم افزار آماري بيشتر روش‌هاي رايج آماري را پوشش مي‌دهد و كاربر مي تواند فرمان‌هاي خاصي را كه متناسب با نيازهايش باشد انتخاب نموده و به كار گيرد. اين نرم افزار آماري براي حرفه‌اي‌ها مي‌باشد. به نظر مي‌رسد غير از فارغ التحصيلان آمار، دانش آموختگان ساير رشته ها نمي‌توانند به راحتي از اين نرم‌افزار استفاده نمايند.

تحلیل آماری با نرم‌افزار Eviews


نرم افزار  EVIEWS  بسته نرم افزاري طراحي شده براي تخمين و شبيه سازي الگوهاي اقتصاد سنجي است كه توسط شركت QMS طراحي شده است. اين نرم افزار دو حالته هم براي برنامه نويسي و هم براي اجراي رويه هاي از پيش نوشته شده به صورت محاوره اي، به گونه اي طراحي شده كه امروزه يكي از مهم ترين برنامه هاي نرم افزاري مورد استفاده توسط اقتصاددانان در سطح دنياست. اين نرم افزار را مي توان در حوزه تجزيه و تحليل روابط آماري و اقتصادسنجي، پيش بيني فروش، شبيه سازي پيش بيني كلان اقتصادي، تجزيه و تحليل هزينه ها و الگوسازي و ارزيابي سياست گذاري به كار گرفت.

تحلیل آماری با نرم‌افزار NCSS


نرم افزار ncss یا PASS یک نرم افزار آماری می باشد که برای بسیاری از افراد ناشناخته است. این نرم افزار به خاطر توانایی که در محاسبات تعیین حجم نمونه دارد مورد توجه تحلیلگران آماری می باشد. کاربرد اصلی نرم افزار PASS که بخشی از نرم افزار NCSS است، محاسبه حجم نمونه به صورت دقیق و علمی می باشد.

تحلیل آماری با نرم‌افزار STATISTICA


STATISTICA  یک نرم افزار تجزیه و تحلیلی و آماری است که توسط شرکت StatSoft توسعه یافته است. این نرم افزار آنالیز داده ها، مدیریت داده ها، داده کاوی و روش های تجسم داده ها را برای کاربر فراهم می کند .

تحلیل آماری با نرم‌افزار MINITAB


نرم افزار Minitab (ميني تب) يكي از نرم افزارهاي مطرح آماري مي‌باشد كه نسبت به سایر نرم افزارهای آماری، در برخي زمينه هاي علم آمار، از جمله كاربرد آمار در صنعت و در اقتصاد از قابليت هاي خاص و بالاتری  برخوردار مي‌باشد.

تحلیل آماری با نرم‌افزار Lisrel


نرم افزار LISREL خلاصه شده واژه Linear Structural Relationship است. این نرم افزار یکی از ساده ترین و در عین حال قوی ترین نرم افزارهای تحلیل ساختاری است. نرم افزار Lisrel اولین بار توسط جورسکوگ در سال ۱۹۸۱ معرفی گردید. پیش از معرفی نرم افزار لیزرل انجام تحلیل های ساختاری کاری بسیار دشوار بود که تنها عده ای معدود قادر به انجام آن بودند.

تحلیل آماری با نرم‌افزار R


نرم افزار R  یک نرم افزار آماري بي‌نظير و اپن‌سورس (متن باز) است که بسياری از آمار شناسان با استفاده از آن بسياري از  تکنيک‌هاي آماری مدرن را اجرا مي‌کنند.

تحلیل آماری با نرم‌افزار Microfit


مايكروفيت (Microfit)   يك نرم افزار ويژه اقتصاد سنجي - كاربرد علم آمار در اقتصاد يا Econometric مي‌باشد كه توسط آقايان هاشم پسران و بهرام پسران توسعه داده شده است. (ماکروفيت يا ميکروفيت)

اين نرم افزار قابليت هاي زيادي در انجام روشهاي رگرسيوني و تمامي آزمونهاي مكمل آن در اقتصاد دارد و براي محققان رشته هاي علوم اقتصادي مي‌تواند بسيار مفيد واقع گردد.

تحلیل آماری با نرم‌افزار Expert Choice


نرم افزار اکسپرت چویس نرم افزاری است که برای پیاده سازی و انجام تحلیل سلسله مراتبی به کار می رود. بدین ترتیب که داده های حاصل از مقایسه زوجی پرسشنامه ahp در این نرم افزار وارد شده و خروجی های مد نظر استخراج می گردد.

تحلیل آماری با نرم‌افزار Vensim


این نرم افزار نوعی ابزار مدل سازی در مسائل منابع آب است. Vensim  قادر به مجسم نمودن، پردازش، شبیه سازی، تحلیل و بهینه سازی مدل های مربوط به سیستم های پویا (dynamic) در منابع آب است. VENSIM به گونه ای ساده و انعطاف پذیر امکان شبیه سازی مدلهای داری حلقه (loop) و نمودار جریان (Flow Diagram) را فراهم می نماید. در این نرم افزار روابط بین متغیرهای سیستم از طریق اتصال کلمات به وسیله فلشها معرفی و تعریف می شود. پس از تعریف روابط فوق و ساخته شدن مدل ، کلیه جوانب مربوط به رفتار سیستم قادر به شبیه سازی خواهد بود.

تحلیل آماری با نرم‌افزار Lingo


امروزه بسیاری از مدل های بهینه سازی تحقیق در عملیات اعم از مدل های خطی، غیر خطی و یا عدد صحیح به مدد نرم افزارهای کامپیوتری به سادگی قابل تجزیه و تحلیل می باشند. در این میان می تواناز نرم افزارهایی چون LINGO ،LINDO ،GINO ،GAMS QSB و TORA نام برد.

از جمله برتری های لینگو نسبت به LINDO یا GAMS قدرت آن در مدل سازی تمام مسائلی است که توسط لیندو مدل شده اند، بدون این که نیازی به تعیین نوع مدل توسط کاربر باشد، در حالی که LINDO یا GAMS چنین قابلیتی را دارا نمی باشد. یکی دیگر از قابلیت های مهم لینگو برخورداری از Helpی بسیار قوی، ساده و کامل می باشد. به گونه ای که با استفاده از Help آن می توان تا حد زیادی بر این نرم افزار مسلط شد.

تحلیل آماری با نرم‌افزار Smart PLS


نرم‌افزار Smart PLS نیز یکی از نرم‌افزارهای رایج درزمینه‌ی مدل‌سازی PLS کاربرد گسترده‌ای دارد که در این آموزش سعی می‌شود به‌صورت تصویری نحوه‌ی مدل‌سازی در نرم‌افزار Smart PLS و تفسیر خروجی‌های آن، آموزش داده شود. روش PLS بیشتر مواقع برای اهداف پژوهشی که از نوع مدل‌های پیش‌بینی و اکتشافی است مناسب است. به‌طورکلی مدل‌سازی معادلات ساختاری مبتنی بر کوواریانس در مواقعی که اهداف پژوهش از نوع مدل‌های تأییدی (Confirmatory Modeling) است توصیه می‌شود.

تحلیل آماری با نرم‌افزار Amos


AMOS مخفف عبارت Analysis of Moment Structures مي باشد. AMOS را می توان یکی از موفق ترین نرم افزارهایی دانست که به طور خاص برای مدل سازی معادله ساختاری طراحی شده اند. هرچند هدف اصلی از طراحی این نرم افزار مدل سازی است، اما قابلیت اجرای مجموعه ای از تحلیل های کمی و آماری معمول نیز به وسیله این نرم افزار وجود دارد.

تحلیل آماری با نرم‌افزار MATLAB


متلب یک نرم افزار حرفه ای و سطح بالا برای محاسبات عددی, تجسمات و برنامه نویسی می باشد. با استفاده از نرم افزار متلب شما می توانید داده ها را تجزیه و تحلیل کنید و به توسعه و رسم الگوریتم ها بپردازید. همچنین نرم افزار Matlab قابلیت ایجاد مدل ها و برنامه های کاربردی, زبان و ابزار و مدیریت توابع ریاضی را دارا می باشد.

تحلیل آماری با نرم‌افزار GIS


(Geographic Information System) یا GIS ، نرم افزار سیستم اطلاعات جغرافیایی است که مجموعه ای قوی از امکانات و قابلیت هابوده که به اخذ و ذخیره سازی و سپس تحلیل و پردازش داده ها می پردازذ.مهمترین مرحله در این نرم افزار، ورود اطلاعات است. در GIS دو بخش اطلاعاتمکانی (نشان دهنده موقعیت و شکل عوارض) و توصیفی (بیانگر ویژگی ها وخصوصیات عوارض) موجود در یک نقشه بطور مستقل ولی مرتبط وارد می گردد. هدفنهایی در GIS ایجاد یک مدل سه بعدی از دنیای واقعی است چرا که این نرمافزار به دلیل مختصات دار بودنش، هر عارضه ای را که ترسیم می کند با همانمختصات در طبیعت قابل تطابق، دسترسی و مشاهده است.

تحلیل آماری با نرم‌افزار STATA


کلمه STSTA ترکیبی از دو کلمه STSTICS و DATA  می باشد. استتا یک برنامه آماری چندمنظوره است که اولین نسخه آن در سال ۱۹۸۵ عرضه شد. این برنامه بین دانشگاهیان و موسسه های آکادمیک سراسر دنیا کاربرد فراوان دارد. اکثر کاربران این نرم افزار محققینی می‌باشند که در رشته های اقتصاد، جامعه شناسی، علوم سیاسی، و شاخه هایی از علوم پزشکی مشغول به پژوهش و تحقیق می باشند. از جمله قابلیت های آن می توان به مدیریت داده ها، تجزیه و تحلیل آماری، ترسیم نمودار، شبیه سازی و برنامه نویسی به صورت دلخواه اشاره نمود.

تحلیل آماری با نرم‌افزار Topsis


نرم افزار تاپسیس یکی از بهترین نرم افزارها برای حل روش تاپسیس است. تاپسیس (Topsis) به دلیل سادگی و ماهیت قابل برنامه ریزی آن به عنوان یکی از تکنیک های MADM به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد. این تکنیک اولین بار توسط هوانگ و یون در سال 1981 میلادی مطرح و برای رتبه بندی گزینه ها با کار گرفته شد. اساس این تکنیک، تعیین بهترین گزینه بر مبنای مفهوم راه حل ایده آل است. بدین صورت که گزینه ای که بیشترین فاصله را با راه حل منفی و کمترین فاصله را از ایده آل مثبت دارا باشد، در اولویت بالاتری قرار می گیرد.

 

هم‌اکنون با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان بهره‌مند شوید.

  • تهران، بزرگراه نواب، خیابان صفدری، پلاک 22 موسسه مشاورین فردا در هیچ استان دیگری دفتر، شعبه و نمایندگی ندارد.
  • 55432062- 09109899151- 09358212832
  • ساعات کاری : 9:00 تا 19:00
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

گالری تصاویر

ارسال پیغام

  ایمیل ارسال نشد !   Your email has been sent.
بالا